Krvavý byznys premiéra Nečase

12. 09. 2012 14:34:43
Tento kariérní politik, který se celý život neživil ničím jiným, než papouškováním svých chytřejších spolustraníků se předevčírem rituálně zasebevraždil při otevírání veletrhu v Brně. Jeho výroky jsou pouhým produktem postupné degenerace kdysi volitelné ODS. Výroky premiéra Nečase totiž přesně symbolizují onu pokleslou morálku v ODS, kvůli které je tato strana pro mnoho pravicově smýšlejících lidí absolutně nevolitelná.

Jsem velmi pobouřen, že po 23-ti letech od převratu si premiér právě mojí země, která si v minulosti prošla komunismem, osvojuje a přebírá ideologické řeči čínských komunistů ve vztahu k Tibetu, schvaluje zavírání ruských žen do kriminálu kvůli slovům v kostele a nad to se ještě nechutně otírá o Dalajlámu, kterému nesahá ani po kotníky - prezident Havel se musí obracet v hrobě! Premiér Nečas se prostě rozhodl vyměnit poslední zbytky hrdosti a lidskosti a navázal tak na domácí letitou tradici ohýbačů zad před mocnými tohoto světa.

Před premiérem této země prostě stačí zacinkat čínským nebo ruským měšcem a poslušný pejsek Nečas přicupitá ke svému pánovi a olíže mu ruku. Co na tom, že ta ruka smrdí krvavými zlaťáky, hlavně že bude kšeft. Kšeftu totiž, zdá se, podřizuje premiér Nečas vše. On sice nechápe a nevidí tu krátkozrakost svého jednání, ale zase se může nyní zalíbit některým lokálním kmotříčkům a kmotrům a o to vlastně zoufalému premiérovi Nečasovi jde. Že vsadil na špatnou kartu však pozná záhy v nejbližších volbách - ono volit politickou mrtvolu, jakou ze sebe udělal právě premiér Nečas, může jen blázen a blázny, jak známo, nemá smysl brát vážně.

Podle logiky premiéra Nečase tak musí mít např. bojkot obchodu s tzv. krvavými diamanty špatný vliv na dobrý kšeft, kdy se dočkáme oznámení o tom, že ČR začne s krvavými diamanty obchodovat, kšeftu přeci nesmí nic stát v cestě...

Poznámka: doplnění 17:40

tímto reaguji na nesmysly v článku kolegy blogera, nějakého pana Olšera:

1. netvrdím, že obchodu neškodí určité názory, jenom si myslím, že určité obchody nestojí za to, abych své názory měnil... ergo kladívko, mě nevadí obchod ani s Čínou, ani s Ruskem, ale kvůli nim určitě nebudu měnit své názory a hlásat propagandu, ať čínskou nebo ruskou

2. premiér Nečas mohl např. suše konstatovat, že některé výroky mají negativní vliv na export a dál už to nemusel rozvádět. Místo toho si však pustil hubu na špacír a obdařil všechny svými osobními názory, které nejsou ani názory vlády, natož ČR, ale z postu premiéra to tak vypadá. Premiér reprezentuje zemi, nikoliv sebe a na to by měl u podobných "přednášek" myslet

3. v civilizované zemi se za podobné "výtržnosti" do kriminálu na dva roky nezavírá, tak jako v případě Pussy Riot, a ohradit se proti tomu tak patří k normě demokratického politika, pokud se chce demokratem nazývat.

4. otírat se podobným způsobem o současného Dalajlámu a relativizovat tak hnutí, které reprezentuje Čínou okupovaný lid Tibetu, mi přijde obzláště od premiéra země, kde před několika desítkami let pobývali sovětští okupanti, jako vrchol neomalenosti a zrůdnosti.

foto: koláž - idnes.cz

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Petr Čunderlík | středa 12.9.2012 14:34 | karma článku: 27.95 | přečteno: 2366x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vilém Barák

Dnes se rozhoduje o budoucí podobě západní civilizace

Jsme na cestě stát se technologickými otroky utajených algoritmů asociálních sítí, které budou ovládat naše spotřební i politické chování a spolu s našimi dětmi internetovými "vyblblíky" závislými na elektronických drogách.

18.4.2019 v 15:44 | Karma článku: 6.50 | Přečteno: 206 | Diskuse

Jan Bartoň

Jsem zděšen ze zděšení blogera Flašky

Tomáš Flaška nazval svůj příspěvek „Jsem zděšen stavem demokracie u nás“. Naráží tak na komentář Andreje Babiše k obvinění od Policie ČR. Bohužel, se stavem demokracie bychom měli být zděšeni podstatně déle.

18.4.2019 v 12:37 | Karma článku: 35.97 | Přečteno: 1531 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Zamiloval se Petr Fiala do Miloše Zemana? Opakovaný vtip není vtipem a slušňák je buranem

Chce ČR dostat mezi TOP 10 zemí světa. Slušnost podle něj není slabost. Poslední dobou nabral ramena. Dokázal, že u sněmovních výborů jde o trafiky - nikoliv odbornost. A ještě se zamiloval do Zemana a ukradl mu vtip. Petr Fiala.

18.4.2019 v 11:15 | Karma článku: 37.99 | Přečteno: 1234 | Diskuse

Patrik Manev

Extrémní sucho jako problém dnešní doby. A co s tím? Pojďme to společně změnit!

Českou republiku posledních pár let trápí extrémní sucho. Co s tím můžeme dělat? Od vlády se zřejmě žádné pomoci nedočkáme. Zodpovědnost tedy musí převzat každý z nás, a změnit své dosavadní chování k životnímu prostředí.

18.4.2019 v 11:00 | Karma článku: 9.63 | Přečteno: 302 | Diskuse

Martin Mařák

Požár katedrály, cui bono?

Co se týče mne, tak mám betonové alibi, neboť jsem se v inkriminovanou dobu nacházel i se dcerou na dálnici v Německu někde mezi Norimberkem a Stuttgartem. Tak přísahám a mohu to hodnověrně dokázat.

18.4.2019 v 9:57 | Karma článku: 10.40 | Přečteno: 548 | Diskuse
Počet článků 198 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4123

syn, bratr, strýc, bratranec, bohužel již nejsem vnuk, za to jsem šťastný "táta" dvou psích slečen, milovník přírody a sýrů, cestovatel, Afričan, fotograf, posluchač "dobré" hudby, squashista, čtenář, rejpal, filmový divák, vděčný strávník, barman, lenoch...

více na webu: www.petrcunderlik.cz


najdete mě také na facebooku:

Petr Čunderlík Photographer


 

Najdete na iDNES.cz