Petr Čunderlík

Obsazením Sudet zabránil Hitler občanské válce v Československu...

18. 03. 2014 14:31:26
Argumenty obhajující ruskou okupaci ukrajinského území na Krymu zdají se býti čím dál více "sofistikovanější". Je opravdu zajímavé sledovat tento vývoj. Posledním hitem je argument, že Putin svou okupací zabránil občanské válce na Krymu a z odporného agresora je tím pádem mírotvorce. Hotový Ghandi...

Obyvatelům Krymu totiž hrozilo smrtelné nebezpečí od proradných aktivistů, fašistů, nacistů, komunistů, traktoristů a jiných istů, kteří v Kyjevě shvrhli prezidenta a vládu, která tak zodpovědně hájila zájmy občanů Ukrajiny, tak zodpovědně, až se probojovala se svým HDP na obyvatele do druhé stovky států někam mezi Salvador a Mikronesii. I to Kosovo má nyní o něco vyšší HDP na hlavu než Ukrajina...

Celé to neštěstí navíc způsobila ta zlá EU v žoldu USA, která se rozhodla, světe div se, uzavřít asociační dohodu s Ukrajinou, kterou slíbil voličům prezident Janukovyč, ale těsně před podpisem si to rozmyslel. EU totiž kam přijde tam rozsévá minimálně svrab a neštovice. Ostatně jak nám bylo krásně, když jsme mohli jezdit po Evropě s pasem a sbírat do něj razítka jak céčka do řetězu a pěkně poznávat zákoutí kdejakého hraničního přechodu. A jak se nám před vstupem do EU dařil obchod s prosperující západní Evropou! Navíc kde by byla EU bez Irska, Portugalska, Španělska nebo Řecka a středoevropských států, vždyť tyto země byly před vstupem do EU výkladní skříní Evropy a podívejte se teď! A za všechno může ta hnusná EU, nikoliv místní politici, ale ti bruselští!!

No, ale naštěstí pro Ukrajinu a její obyvatele žije na východě velký bratr Rus, známý mírotvorce, který bratrsky pomůže vždy, když je to potřeba, tedy když je to potřeba pro Rusko, to dá smysl..., no a tak když ti -isté v Kyjevě vyhnali toho prezidenta Janukovyče, kterého nenechali demokraticky dovládnout, stejně jako kdysi nenechali podobní -isté demokraticky dovládnout komunisty v Československu, NDR, Maďarsku a Polsku a začal reálně hrozit podpis dohody s EU, tak jak se původně voličům, tedy vlastně všem těm -istům, slibovalo, nemohlo Rusko zůstat nečinné. Protože prostě nemohlo! Tečka! Víc se o tom s vámi bavit nebudeme a jestli někdo cekne, tak dostanete do držky!!! Hajzli jedni proevropští!! Tak vy nebudete držet kušňu? Máme tu své zájmy a vy nám je teď budete měnit? Co si jako myslíte? Že se budete rozhodovat ve své zemi sami...?


Hordy všemožných -istů se začali blížit na východ Ukrajiny a na Krym. Lidé na Krymu propadali beznaději, už viděli své muže převychované, ženy zabité a děti znásilněné nebo to bylo naopak, muže zabi...? To je jedno, prostě tady bylo JASNÉ nebezpečí, které vyžadovalo okamžitou reakci. Uvězněni v cizím státě vycítili obyvatelé Krymu šanci vrátit se do lůna své matky - velké Rusi. Jsou zde sice i někteří nechápající obyvatelé Krymu, kteří se relativně nedávno vrátili domů z ozdravného pobytu ve stepích střední Asie, kam je kdysi poslal pan Stalin, a zas tak moc se jim nechtělo a nerozumí tomu, proč by se měli stát součátí Ruska, ale na to sere pes, prostě tataři... A tak napsali do Ruska zvací dopis, tedy napsal ho prý prezident bez reálné moci na kterého je vydán mezinárodní zatykač, jakýsi Janukovyč, asi tři dny po invazi, ale co, poštovní služby prostě v době krize nefungují na 100%.

No a pak se vyloupli! Jako blaničtí rytíři, kteří vyjedou na pomoc, v době nejtěžší, vyjeli z Krymských hor tisíce a tisíce dobrovolníků na ruské vojenské technice bez označení a za všeobecného veselí začali obsazovat vojenské a infrastrukturní cíle na celém Krymu. A ještě se to posichrovalo takovou taškařicí, kterou nazvali referendum, kde si lidé mohli vybrat mezi ANO - chceme se připojit k Rusku nebo NE - nechceme zůstat součástí Ukrajiny. Pro ANO hlasovala drtivá většina obyvatel, tak drtivá, že pro se vyslovilo dokonce 123% voličů v Sevastopolu! (zdroj) A každej kdo umí počítat prostě musí uznat, že 123 je víc než 50 a tak je to většina!

A všichni ukrajinští obyvatelé, tedy vlastně všemožní -isté, tak mají smůlu! Nemohly proběhnout volby, nemohla proběhnout diskuze, bylo potřeba jednat rychle, co kdyby se nově vzniklý parlament a centrální vláda po volbách chtěla dohodnout na nějakém nevojenském řešení na Krymu, třeba větší autonomii nebo na něčem jiném tak, aby zůstal Krym ukrajinský a bezkonfliktní, tak jak posledních 60 let pod ukrajinskou správou. A navíc kdo by chtěl jednat s ukrajinskou vládou vzniklou z voleb o prodloužení pronájmu sevastopolské námořní základny, jejíž pronájem Rusku měl podle platných smluv skončit v roce 2017, ale byl prodloužen v roce 2010 o dalších 25 let. Dokážete si to představit, že by o této, pro Rusko strategické záležitosti, musel Putin jednat např. s Kličkem? Ale to se naštěstí nestalo, protože Putin zabránil jistojisté občanské válce. Asi podobně jako zabránil Hitler občanské válce v Sudetech, když je preventivně obsadil... Nebo to bylo všechno jinak?

Autor: Petr Čunderlík | karma: 47.03 | přečteno: 20256 ×
Poslední články autora